Dlaczego warto studiować fizjoterapię

Decyzja o wyborze kierunku studiów, dla wielu osób nie jest łatwa. Jeżeli do tej pory nie odkryliśmy jeszcze swojego powołania, to ciężko może nam być podjąć decyzję, biorąc pod uwagę ilość oferowanych nam przez uczelnie kierunków. Jeśli interesuję cię biologia i lubisz pracę z ludźmi, ale nie chcesz zostawać lekarzem lub biologiem, warto zastanowić się nad wyborem studiów na kierunku fizjoterapia. Oto lista pięciu powodów, dla których warto wybrać ten kierunek.

1. Zyskujesz możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach

Fizjoterapia z pewnością nie należy do łatwych kierunków. Jednak mimo to, cieszy się rosnącą popularnością. Dlaczego? Ponieważ gwarantuje rozwój w wielu kierunkach. Studenci rozwijają nie tylko swoją wiedzę z zakresu anatomii, rehabilitacji, czy masażu, ale także pogłębiają swoje zdolności interpersonalne, chociażby poprzez rozwijanie empatii i inteligencji emocjonalnej.

2. Kierunek przyszłości

Warto pamiętać, że fizjoterapeuci zajmują się nie tylko rehabilitacją, ale również masażami. Oznacza to, że dzięki coraz większemu zainteresowaniu zdrowym życiem, osoby po tym kierunku będą w stanie znaleźć pracę m.in. w:

  • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia
  • sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych,
  • ośrodkach sportowych,
  • zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej,
  • publicznych i niepublicznych placówkach prowadzących działalność w zakresie sportu inwalidów i adaptacyjnej aktywności ruchowej,
  •  gabinetach odnowy biologicznej,
  •  ośrodkach prowadzących gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży

Co oczywiście ma również związek z faktem, że duża część współczesnych społeczeństw się starzeje, przez co osoby starsze wymagają wykwalifikowanej pomocy i opieki.

3. Stała możliwość rozwoju

Jako fizjoterapeuta, ma się możliwość odbywania różnego rodzaju szkoleń i praktyk, dzięki czemu cały czas jesteśmy w stanie się rozwijać. Jest to bardzo istotne dla osób, które nie lubią stać w miejscu i pragną się cały czas rozwijać.

4. Możliwość dostosowania pracy do własnych potrzeb

Po skończeniu fizjoterapii, możemy zająć się zarówno rehabilitacją, jak i masażami. Możemy pracować w różnego rodzaju klinikach, ośrodkach lub nawet salonach odnowy biologicznej albo SPA. Po kilku latach pracy, kiedy wyrobimy już sobie siatkę stałych klientów, możemy również otworzyć własny gabinet.

5. Możliwość pomocy innym

Jeśli czujesz potrzebę kontaktów z innymi, pragniesz pomagać im zmieniać ich życie na lepsze i jesteś osobą pełną energii, lubiącą pracę z ludźmi, to fizjoterapia jest idealnym kierunkiem dla ciebie. Po ukończeniu studiów, będziesz mieć szeroką sieć kontaktów, odbyte praktyki, które dadzą ci poczucie satysfakcji oraz możliwość dalszego rozwoju, który pozwoli ci się spełniać zawodowo.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here