Kurs programowania dla nastolatka

Duża ilość kursów programistycznych dla dzieci zakłada także tworzenie klas i grup, w których słuchaczami będą osoby nastoletnie. Tego typu zajęcia muszą jednak różnić się od zajęć przygotowanych dla najmłodszych uczestników, tak samo, jak od tych dla dorosłych. W nastoletnim okresie życia pojawiają się inne priorytety, potrzeby i bodźce. Dlatego, jeżeli chcemy, aby nasz „młody dorosły” miał z tego satysfakcję, należy pamiętać o kilku ważnych cechach, jakie powinny mieć tego typu zajęcia.

1. Rozrywka nie zabawa.

Pomimo tego, że są to praktycznie synonimy, młody człowiek woli uczyć się przez rozrywkę, a nie zabawy przeznaczone dla małych dzieci. Być może na takich kursach pojawią się początkowo materiały edukacyjne typu Lego Mindstorm, które prawdopodobnie zainteresują i wciągną nastolatka, ale raczej na krótki czas. Dlatego kurs programowania dla dzieci wieku lat nastu musi być różnorodny. I już niedługo później muszą pojawić się gry czy aplikacje, które dadzą mu poczuć się bardziej dorosłym.

2. Dorosłe programowanie w przystępnej formie.

Tak jak nastolatkowie nie chcą się bawić „dziecięcymi” formami edukacji, tak samo chcą poczuć się dorośli, ucząc się „dorosłych” języków programowania. Pozwala im na to szereg ciekawych platform i gier. Świetnym przykładem do nauki dla nastolatka jest gra Code Combat. Oparta na klasyce gra RPG, podczas której rozwija się postać i zdobywa cenne artefakty… z tym że gra się za pomocą wpisywania linijek kodu. Można zacząć od choćby Pythona czy Java Script, aby później przejść do kolejnych, bardziej skomplikowanych języków. Taka nauka programowania dla dzieci i młodzieży daje im prawdziwą satysfakcję.

3. Kurs programowania jako uzupełnienie potrzeb, a nie przymus.

Chyba najważniejsza kwestia, z jaką musimy zmierzyć się, wysyłając dziecko na jakiekolwiek zajęcia, dobry pomysłem jest szkoła programowania Zaprogramowani.com. Dzieciaki, szczególnie te w okresie dojrzewania NIGDY nie będą chłonąć wiedzy w optymalny sposób, jeżeli będą zmuszone do tego typu aktywności. Warsztaty programowania dla dzieci powinny być oparte na ich chęci do nauki i rozszerzania hobby, a nie potrzebie rodziców do wysyłania je na kolejne zajęcia pozalekcyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here