Pomoc prawna - sprawy rodzinne

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zasady panujące w małżeństwie oraz w rodzicielstwie określane jest przez normy prawne. Zajmuje się tym specjalna dziedzina prawa, jaką jest prawo rodzinne. To prawo jest bardzo specyficzną gałęzią prawa, dotyczy ona tematów związanych z opieką, przysposobieniem oraz reguluje sprawy majątkowe między krewnymi lub małżonkami. Niektóre zapisy tego prawa są bardzo kontrowersyjne, bo to właśnie w tych nowelizacjach znajdziemy obowiązek posłuszeństwa dzieci wobec rodziców oraz obowiązek zachowania wierności w małżeństwie.

Prawo to chroni również dzieci przed zaniedbaniami od strony rodziców oraz przed wykorzystywaniem nieletnich. W prawie rodzinnym określoną są również sprawy, którymi się ono zajmuje. Do katalogu takich spraw zalicza się między innymi: ustalenie opieki kuratorskiej nad dziećmi, sprawy związane z alimentami, ustalania ojcostwa, zapisy związane ze sprawami majątkowymi (rozdzielność majątkowa), separacje, rozwody.

Kancelaria prawna w swoich szeregach posiada zazwyczaj specjalistów do spraw rodzinnych i opiekuńczych. Jeśli więc mieszkamy w województwie podkarpackim i potrzebujemy radcy prawnego możemy zgłosić się do jednej z wielu kancelarii. Adwokat Rzeszów na pewno pomoże nam z naszymi problemami, wyjaśni wiele nurtujących nas kwestii, pomoże podjąć właściwe decyzje i wesprze nas w sprawach sądowych związanych z prawem rodzinnym.

Warto już na samym początku zgłosić się do zaufanego i profesjonalnego adwokata, ponieważ tym samym zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu. Najczęściej zgłaszamy się w przypadku rozwodu, ponieważ mamy wiele pytań i wątpliwości co do winy naszej lub partnera. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga sąd, ale w kodeksie rodzinnym są zapisy, z którymi zapozna nas adwokat i pomoże przejść przez stresujący dla nas czas. Niektóre miasta oferują bezpłatne porady prawne, jest to idealna pomoc dla ludzi w trudnej sytuacji majątkowej. Warto więc dowiedzieć się czy nasze miejsce zamieszkania oferuje tego typu pomoc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here