Pomysły na spędzenie wolnego czasu w Warszawie

Chwile wolne od obowiązków warto zaaranżować w ciekawy sposób. Rowerowa wycieczka wiślanymi bulwarami, ekscytująca jazda na wrotkach albo partyjka minigolfa w technologii 3D to tylko niektóre z propozycji, jakie ma dla nas Warszawa.

Wolny czas na świeżym powietrzu

Jak spędzić czas w Warszawie? Jeżeli jest piękna pogoda najlepiej na świeżym powietrzu. Nadwiślańskie bulwary to miejsce idealne na spacery, sportową rekreację lub leniwe plażowanie. Formy aktywności są uzależnione od pory roku i warunków atmosferycznych – ale jest ich wiele do wyboru. W sezonie wakacyjnym można wybrać się na jedną z plaż miejskich, poopalać się, wypić koktajl w jednym z działających wówczas kafejek, pójść na dyskotekę, obejrzeć seans filmowy pod chmurką, wybrać się w rejs po wiśle, rozegrać turniej siatkówki plażowej lub badmintona lub skosztować przysmaków z foodtrucków. Wiosną i wczesną jesienią warto wybrać się na spacer lub rowerową wycieczkę jedną z wytyczonych tras: Szlakiem Słonecznym lub Trasą Nadwiślańską.

W Warszawie jest mnóstwo przepięknych parków, po których można spacerować godzinami, do najpopularniejszych należą: Łazienki Królewskie, Park Moczydło, Pole Mokotowskie oraz Park Bródnowski.

Wrotkowe szaleństwo i minigolf

Jeżeli pogoda nie rozpieszcza, można spędzić kilka bardzo przyjemnych i z pewnością pełnych niezapomnianych wrażeń chwil we Wrotkarni Roller Disco. Znajdująca się na Bemowie wrotkarnia to gratka dla fanów amerykańskich filmów z lat 80. i tej formy aktywności. Zabawa odbywa się przy akompaniamencie szlagierów z lat 80. i 90.

Time Machine Minigolf to kolejne nietypowe miejsce idealne na spędzenie kilku wolnych chwil. Rozgrywkę prowadzi się w scenografii kreowanej za pomocą technologii 3D, projekcie przenoszą graczy w różne odległe czasem i przestrzenią miejsca.

Gratka dla fanów sztuki

Od maja do września w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00 w Ogrodzie Modernistycznym w Łazienkach Królewskich odbywają się recitale fortepianowe na świeżym powietrzu. Muzyka na żywo, grana przez światowej klasy artystów na fortepianie ustawionym u stóp pomnika Fryderyka Chopina to znakomity pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Miłośnicy sztuki mogą też w wolnej chwili wybrać się na spacer po wybranym muzeum (a tych w Warszawie nie brakuje), co ciekawe można to zrobić zupełnie za darmo. W jaki sposób? Każda tego rodzaju placówka ma wyznaczony jeden dzień tygodnia, w którym ekspozycje stałe są udostępniane zwiedzającym nieodpłatnie. Wystarczy dowiedzieć się jaki dzień przypada na muzeum, do którego chcemy się wybrać.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here