Kiedy przedsiębiorstwu przydaje się obsługa prawna?

Stałe porady prawne od niedawna nabierają coraz większej popularności wśród właścicieli firm. Kiedy warto rozważyć takie rozwiązanie?

Wszystkim niewtajemniczonym osobom stała obsługa prawna może skojarzyć się z takimi usługami jak Spotify czy Netflix, gdzie co miesiąc uiszczamy opłatę za dostęp do określonych treści. Faktycznie, jest w tym coś podobnego, jednak zamiast płyty ulubionego artysty czy sezonu najnowszego serialu, „produktem”, który zyskujemy w ten sposób, jest prawne wsparcie, którym dzieli się z nami radca prawny lub adwokat. Zakres porad jest dowolny i zależy od tego, co jest potrzebne akurat naszej firmie.

Stałe opłaty, dzięki którym mamy swoistą wyłączność na usługi określonej kancelarii czy wręcz osoby, są znaczną oszczędnością względem posiadania działu prawnego w spółce. Rozmiar firmy jednak nie powinien być wyznacznikiem tego, czy taka regularna obsługa jest nam potrzebna – powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak wiele kwestii natury prawnej pojawia się w naszym przedsiębiorstwie i czy zamierzamy znacząco rozwijać firmę.

Pomoc specjalisty w kwestiach prawnych – niezależnie od jego dziedziny – na pewno pozwoli w rozwoju i rozbudowie firmy bez większego stresu. Większa kontrola nad wszelkimi umowami czy innego typu dokumentami, bardziej efektywne działanie, oszczędność czasu – to zaledwie wycinek korzyści, jakie płyną z takiego wsparcia, jakie może nam zapewnić radca prawny.

Innym pozytywnym efektem stałej obsługi prawnej jest zwiększona konkurencyjność firmy, co wynika z przeprowadzonych przez spółkę działań prawnych. Kancelaria, która ma pod kontrolą nie tylko całą „papierologię” obecną w przedsiębiorstwie, ale także pozwala uniknąć dziwnych problemów natury prawnej, mogących przeszkodzić w dalszym rozwoju spółki.

Konkretna kancelaria czy też radca prawny, który ma stałą styczność ze sprawami naszej firmy, ułatwia w dużym stopniu postępowanie w razie ewentualnych sporów sądowych czy też kłopotów z odzyskaniem jakichś należności. Pamiętajmy jednak, że przed rozpoczęciem korzystania z usług kancelarii lub radcy, dobrze jest zawczasu ustalić dokładny zakres oraz warunki współpracy, aby uniknąć nieporozumień i niedopowiedzeń.

Przepisy w Polsce układają się w jeden wielki labirynt, przez który ciężko przebrnąć osobom, które mają minimalną wiedzę prawną. Prawdopodobnie stąd bierze się coraz większa popularność korzystania z obsługi prawnej. Jak na razie statystyki pokazują, że tendencja ta będzie rosnąć. Ciągły rozwój spółek i przedsiębiorstw silnie na to wpływa i pokazuje, że zapotrzebowanie na stałe porady prawne jest ze wspomnianym rozwojem skorelowane.

Umiejętność właściwego opracowania dokumentacji pod względem jej zgodności z obowiązującym prawem czy też znajomość wszystkich obowiązujących aktualnie przepisów to największe, ale nie jedyne korzyści płynące ze współpracy z kancelarią lub radcą prawnym. Specjalistyczna pomoc sprawia, że przedsiębiorstwo unika kosztownych problemów oraz wie, w jaki sposób zaplanować swój dalszy rozwój.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here