studia - kraków

Właśnie zdałeś maturę i zastanawiasz się gdzie kontynuować swoją edukację? Zapoznaj się z ofertą edukacyjną Krakowa. To najstarszy ośrodek akademicki w Polsce, oferujący kształcenia na najwyższym poziomie. Studia – Kraków to możliwość studiowania na kilku uczelniach wyższych o imponujących standardach nauczania i znakomitymi kadrami dydaktycznymi.

Studia – Kraków

studia - krakówJak powszechnie Kraków jest jednym z największych i najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. To miasto o bogatej tradycji uniwersyteckiej – Uniwersytet Jagielloński to przecież najstarsza polska uczelnie i oczywiście jedna z najstarszych na świecie. Kraków może się pochwalić bogatą i różnorodną ofertą edukacyjną. Oprócz wspomnianego Uniwersytetu młodzi ludzie mogą kształcić się również na Uniwersytecie Ekonomicznym, Akademii Górniczo-Hutniczej, czy też Politechnice Krakowskiej. Do tego dochodzi również bogata oferta szkół podyplomowych i szkół policealnych. Wygląda więc na to, że Kraków jest idealnym miejscem do poszerzania swoich horyzontów. Krakowskie uczelnie mają nam naprawdę dużo do zaoferowania.

Uniwersytet Jagielloński

Oczywiście jak już wspomnieliśmy Uniwersytet Jagielloński jest najstarszą uczelnią w naszym kraju. Jest to również uniwersytet najbardziej prestiżowy. Jego ukończenie znacznie wzbogaca nasze CV i budzi podziw wśród potencjalnych pracodawców. Jakie kierunki można studiować na tej kilkusetletniej uczelni? Przede wszystkim możemy kształcić się na takich kierunkach jak administracja, bezpieczeństwo narodowe, biologia, chemia, etyka, farmacja, fizyka, geologia, filologia polska, astronomia, kulturoznawstwo, czy muzykologia, czy też matematyka. Oczywiście studia odbywają się w dwóch etapach – licencjackich, które trwają 3 lata i magisterskich, które ukończymy w 2 lata. Dodatkowo Uniwersytet Jagielloński oferuje również szeroką ofertę studiów podyplomowych. W tym wypadku możemy kształcić się na takich kierunkach jak administracja publiczna, badania kliniczne produktów leczniczych, biznes w biotechnologii, edytorstwo – redakcja tekstu, podologia, czy też psychologia transportu.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Również interesującą opcją dla absolwentów szkół średnich mogą być studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Tutaj można kształcić się na całkiem ciekawych kierunkach i specjalnościach. Bardzo popularnymi kierunkami są przede wszystkim choćby administracja, czy też analityka gospodarcza. Możemy również specjalizować się w takich niszach jak bankowość i zarządzanie ryzykiem, ekonomia, europeistyka, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, informatyka stosowana, innowacje w biznesie, logistyka międzynarodowa, socjologia, stosunki międzynarodowe, czy też prawo. Ciekawymi kierunkami są również zarządzanie, oraz towaroznawstwo.

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie?

Znakomitą renomą cieszy się również inna krakowska uczelnia, a mianowicie Akademia Górniczo-Hutnicza. To jedna z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce. Jakie daje możliwości? Jakie kierunki można na niej studiować? Oferta edukacyjne tej krakowskich uczelni jest naprawdę bardzo bogata. Studenci mogą się kształcić na takich kierunkach jak automatyka i robotyka, budownictwo, ekologiczne źródła energii, elektronika, chemia budowlana, energetyka, czy też fizyka techniczna. Jeśli nie znalazłeś w tej grupie nic ciekawego dla siebie, sprawdź jakie jeszcze kierunki można studiować na AGH w Krakowie. Przede wszystkim bardzo popularne są takie kierunki jak geodezja i kartografia, górnictwo i geologia, geoinformatyka, inżynieria biomedyczna, inżynieria mechatroniczna, czy też mechanika i budowa maszyn. Tak więc mamy tutaj do czynienia z ogromem możliwości.

Politechnika Krakowska

studia - krakówKolejna uczelnia techniczna na najwyższym poziomie to Politechnika Krakowska. Oczywiście nie dorównuje popularności AGH, ale jest również miejscem gdzie można uzyskać solidną wiedzę i pożądane kwalifikacje. Możemy tutaj studiować mechanikę, inżynierię lądową, architekturę, inżynierię środowiska, czy też inżynierię elektryczną i komputerową. Ukończenie Politechniki Krakowskiej daje duże możliwości znalezienia pracy w wielu specjalizacjach technicznych. Dyplom ukończenia tej krakowskiej uczelni jest mile widziany przez wielu potencjalnych pracodawców. Dlatego też warto ukończyć studia na Politechnice Krakowskiej.

Kraków miastem przyjaznym studentom

Studia -Kraków to idealne rozwiązanie dla absolwentów szkół średnich. Nie tylko ze względu na wysoki poziom nauczania w tutejszych uczelniach, ale również dlatego, że Kraków jest miastem przyjaznym studentom. To doskonałe miejsce do nauki i do mieszkania. Jak wygląda sprawa z wynajmem mieszkań dla studentów? Kawalerkę w niezłym stanie wynajmiemy już za około 1300 złotych miesięcznie. Jak więc widać, nie jest to zła opcja. Oczywiście dla studentów przygotowano również akademiki, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy preferuje ten rodzaj zamieszkania na czas studiów. Kraków oferuje również bogatą ofertę kulturalną, jest również dobrym miejscem do wypoczynku. Studia połączone z mieszkaniem w Krakowie to świetna opcja dla młodych ludzi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here