Ubezpieczenie a klasa sejfu - najważniejsze informacje

Próbując zabezpieczyć swoje dobra, cenne przedmioty, bądź dużą ilość gotówki, wielu ludzi decyduje się na takie rozwiązania jak zakup sejfu bądź ubezpieczenia; nierzadko bywa, że pada na wybór obu opcji, które razem zapewniają najbardziej optymalną ochronę mienia. Decydując się jednak na ten łączony wariant należy mieć na uwadze fakt, że wartość ubezpieczenia w dużej części zależeć będzie od klasy sejfu.

Dlaczego klasa sejfu jest tak ważna?

Wysokość ubezpieczenia nie równa się konkretnej wartości pieniężnej, ponieważ nie stanowi ona wartości stałej. W zamian wprowadzono system oparty na pojęciu jednostki obliczeniowej, która równa się wysokości 120 średnich pensji w Polsce. Jest więc ona zależna od różnic średniego wynagrodzenia, przez co waha się w zakresie maksymalnej wartości dóbr umieszczonych w sejfie. Wyróżnia się kilka klas sejfów, które określa Polska Norma PN-EN 14450. Klasa 1 pozwala na przechowywanie rzeczy o wartości 1 jednostki obliczeniowej, co oznacza kwotę ok. 57 tys. (wartość na dzień 1 czerwca 2018 r.). W sejfie klasy O można przechowywać przedmioty o wartości równej 0,5 jednostki obliczeniowej, a kolejne klasy równają się wartościom: klasa II – 1,5 jednostki obliczeniowej, klasa III – 3 jednostkom obliczeniowym, klasa IV – 5 jednostkom obliczeniowym. Istnieje możliwość zwiększenia powyżej podanych limitów w urządzeniach klasy PN-EN 1143-1 i 1144-2. Można tego dokonać za pomocą wyposażenia sejfu w dodatkowy system sygnalizacji włamania i napadu, wówczas limit zwiększa się podwójnie, a jeśli zainstalowany zostanie do tego system telewizji dozorowej z funkcją rejestracji zdarzeń – wartość limitu zwiększy się trzykrotnie. Może ona ponieść się pięciokrotnie, o ile doda się do pozostałych systemów całodobową ochronę fizyczną świadczoną przez specjalistyczną jednostkę.

Wybór odpowiedniego

sejfu Chcąc zabezpieczyć swoje mienie, należy dokładnie zastanowić się jakiej wartości są materiały, które zostaną umieszczone w sejfie oraz w jakim otoczeniu znajdzie się sam sejf. Odpowiednio przeprowadzona kalkulacja to podstawa wyboru odpowiedniego sejfu. Decydując się na zakup konkretnego sejfu, warto kierować się jakością i solidnością ich wykonania, a to gwarantuje firma HARTMANN TRESORE. Szczegóły na stronie: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-antywlamaniowy/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here