zarabianie na bankach

W powszechnej opinii w bankach możemy głównie przechowywać pieniądze i nimi zarządzać oraz zaciągać kredyty. W tym schemacie to banki zarabiają na klientach w formie opłat za prowadzenie konta, pobieranie gotówki z bankomatu, korzystanie z karty oraz z tytułu prowizji i odsetek od kredytów. O tym, że dzięki współpracy z bankiem może również zarobić klient wiedza nie jest tak rozpowszechniona. Oczywiście wszyscy wiemy o lokatach ale zarabianie na bankach poprzez lokaty jest obecnie mało spektakularne. Dzieje się tak z powodu niskich stóp procentowych, których wysokość na wpływ na oprocentowanie lokat. W jaki więc sposób można zarobić mając założone konto w banku?

Bonus za przeniesienie konta

Jedną z zyskownych opcji może być polowanie na bankowe promocje, związane z przeniesieniem konta. Rynek jest dość mocno nasycony rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi. Właściwie znalezienie klienta, który nie ma jeszcze nigdzie założonego konta bankowego jest niezwykle trudne. Dlatego też banki podbierają sobie klientów i są w stanie im zapłacić. Co jakich czas pojawiają się w mediach oferty banków, które oferuję premie jeśli zdecydujesz się przenieść swoje konto właśnie do nich. Możesz w ten sposób zarobić nawet kilkaset złotych.

Premia za założenie lokaty

Obecnie, ze względu na niskie stopy procentowe, bankom trudno jest złowić klientów na lokaty. Niskie oprocentowanie sprawia, że ten instrument finansowy nie jest łakomym kąskiem dla potencjalnych klientów. Dlatego banki starają się w inny sposób uatrakcyjnić swoją ofertę. W jaki sposób? Oferują premię za założenie lokaty. Zwykle możemy liczyć na bonus w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Czasami bank narzuca konkretne warunki wypłaty premii. Mogę one przybrać postać określonej kwoty, którą trzeba zasilić lokatę i ustalony czas jej trwania.

Zarabianie na bankach – zgarniaj profity

Założenie konta czy lokaty nie zawsze wiąże się z konkretną, pieniężną premią. Czasami otwarcie lokaty w banku, w którym mamy już rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, możemy liczyć na czasowe zniesienie opłaty za konto. Inną forma promocji swoich ofert są różnego rodzaju bony zakupowe do konkretnych sklepów lub też bilety do kin i teatrów. Stali klienci mogą liczyć na promocyjne oferty kredytowe. Banki bardzo sobie cenią lojalność, dlatego też takim klientom są w stanie zaoferować korzystniejsze – niż w przypadku nowych klientów – oferty kredytowe. Mogą one przybrać formę niższej marży albo korzystniejszego oprocentowania. Z pewnością swojemu klientowi – z racji tego, że jest już dokładnie prześwietlony – bank może również zaoferować kilkumiesięczną karencję w spłacie takiego kredytu. Warto również oszczędzać we współpracy z bankiem. Sprawdź ofertę swojego banku odnośnie programów oszczędnościowych. Może to wyglądać w ten sposób, że bank każdą twoją transakcje kartą będzie zaokrąglał do pełnej kwoty a różnicę odłoży na subkoncie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

  1. Ponoć ktoś kiedyś wyliczył, że umiejętne korzystanie z większości dostępnych promocji może dać zyski rzędu paru tysięcy złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here