zarządzanie - studia

Coraz więcej młodych osób, kiedy szuka dla siebie idealnych studiów, wybiera kierunki ekonomiczne. Studia na uniwersytecie ekonomicznym wydają się im bardzo atrakcyjne z wielu powodów. Przede wszystkim tematyka za każdym razem jest ciekawa, niezależnie czy chodzi o samą teorię zależności rynkowych czy codzienność marketingową wielkich korporacji. Z drugiej strony, studia na uniwersytecie ekonomicznym dają większe możliwości. Trzeba przyznać, że Polska stoi na wysokim poziomie jeżeli chodzi o kadrę na tych kierunkach. Bardzo często uniwersytety współpracują też z prywatnymi firmami oraz osobami z wielkim doświadczeniem. Przyszły student, który widzi że ma zapewnione tak dobre warunki nie będzie się raczej długo wahał z wyborem kierunku. Formuła studiów jest także bardzo przyjazna- zazwyczaj teoria miesza się tutaj z praktyką w bardzo korzystnych dla studentach proporcjach. Bez wątpienia na uniwersytetach ekonomicznych istnieje kilka kierunków, które są najbardziej oblegane przez studentów. Do jednych z nich należy zarządzanie – studia dwustopniowe.

Zarządzanie – studia

zarządzanie - studiaZarządzanie to kierunek, który cieszy się tak wielkim powodzeniem z wielu powodów. Przede wszystkim daje bogate możliwości jeżeli chodzi o przyszłość. Oprócz standardowej pracy w korporacji możliwe są różne kombinacje powiązane z zarządzaniem firmą czy zarządzaniem zasobami ludzkimi. Same studia dają bardzo dużo, ale nie daje się studentom żadnych ograniczeń. Istnieje wiele możliwości samodzielnego kształcenia albo odbywania praktyk zawodowych. Ludzie w tej kategorii zawodowej są bardzo otwarci, dlatego student będzie mógł faktycznie się rozwijać. Perspektywa zajmowania miejsca kierowniczego także jest czymś, co działa dobrze na wyobraźnię. Ma to też drugi bardzo ważny plus- motywuje studenta. Widząc, że na roku ma wielu znajomych, chce być od nich lepszy, by móc zająć sobie dobre miejsce w pracy w przyszłości. Połączenie tego wszystkiego sprawia, że zarządzanie staje się świetnym kierunkiem dla wielu młodych osób z duchem przedsiębiorczości i takich, którzy umieją analitycznie podchodzić do rzeczywistości i mają świetne podejście do ludzi. Wiele osób może też pomyśleć, że dobrze będzie połączyć jeden stopień studiów zarządzania z innym, podobnym kierunkiem. Stwarza to unikalny profil danej osoby, dając jej jeszcze większe możliwości na rynku pracy.

Wymagania dla kandydatów na zarządzanie

Co ważne, przed przystąpieniem do studiów warto naprawdę zastanowić się czy dana osoba się na nie nadaje. Owszem, o tym kierunku studiów można powiedzieć bardzo dużo dobrego, jednak nie każdy będzie odbierał to tak samo. Jeżeli ktoś jest uzdolniony wybitnie w humanistycznych obszarach, raczej nie odnajdzie się dobrze na tych studiach. Wymagana jest też umiejętność analitycznego myślenia w połączeniu z obliczaniem sporej ilości rzeczy. Matematyczny zapis myśli będzie więc tu podstawą, a samo opanowanie logiki często nie wystarczy. Z drugiej strony jednak sama znajomość liczb także nie wystarczy by osiągnąć sukces na tych studiach. Czynnik ludzki w wielu przedmiotach wykładanych na tym kierunku pełni kluczową rolę. Trzeba pamiętać, że wszystko co jest wykładane na uniwersytecie ekonomicznym ma też podłoże społeczne i pewnego rodzaju społeczny zmysł jest konieczny by normalnie funkcjonować na studiach. Na pewno nie można podchodzić do wszystkich zadań związanych z tymi studiami po linii najmniejszego oporu. Z tego względu wszystkie osoby, które szukają studiów z minimalnym nakładem wysiłku raczej będą musiały poszukać innego kierunku.

Aktywność na studiach

zarządzanie - studiaJak zostało już wcześniej zarysowane, sama wiedza to nie wszystko. Student musi być bardzo aktywny. Na szczęście dzisiejsze możliwości realizacji swoich celów są bardzo szerokie. Włączanie się w inicjatywy społeczne czy studenckie oraz oczywiście praca i praktyki sprawiają, że wykształcenie zdobywane na kierunku zarządzanie staje się pełne. Dzięki temu można weryfikować jak zdobywana na wykładach i ćwiczeniach wiedza funkcjonuje w praktyce. Na własnej skórze można poczuć jak działa świat zarządzania. Aktywność jest bardzo ważna nie tylko dlatego, żeby stale pamiętać o tym, czego się uczyło ale także przede wszystkim by być konkurencyjnym na rynku pracy już w momencie ukończenia studiów. Warto pamiętać, że przecież wiele osób każdego roku kończy podobne kierunki studiów. Ciężko jest zaciekawić kogoś swoim profilem zawodowym, jeżeli naokoło znajdują się o wiele bardziej aktywni ludzie. Oczywiście uniwersytety pomagają jak mogą w znalezieniu odpowiednich praktyk, lecz nie zawsze to wystarcza. Własna aktywność jest niezastąpiona.

Podsumowanie

Podsumowując: zarządzanie – studia to bardzo interesujący kierunek studiów, z którego wyciągnąć można bardzo dużo przydatnych informacji. Rynek jest otwarty na osoby posiadające wiedzę z zakresu zarządzania, które są przy tym ambitne i umieją wykorzystać zdobyte informacje w praktyce. Chociaż nie każdy może z powodzeniem studiować na zarządzaniu, osoby które już to robią i traktują to na poważnie raczej nie będą musiały martwić się o swoje przyszłe miejsce pracy. Warto rozważyć ten kierunek studiów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here