usługi firm kurierskich

W branży e-commerce zawsze mile widziane są różnego rodzaju innowacje i ułatwienia w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Dotyczy to zwłaszcza rozwiązań mających na celu szybsze dostarczenie produktów do klienta czy też maksymalne dopasowanie procesu realizacji zamówienia do jego potrzeb. Dowiedz się, z jakich dodatkowych usług firm kurierskich warto skorzystać, jeśli jesteś właścicielem internetowego sklepu.

Nadanie paczki z domu

Możliwość nadania przesyłki bez wychodzenia z domu to jedno z najciekawszych rozwiązań firm logistycznych. Pomysł szybko zdobył uznanie zwłaszcza wśród osób prowadzących biznes online. Wysyłka kurierem w Warszawie bez konieczności opuszczania mieszkania, szukania punktów nadania paczek i marnowania czasu na dojazd i kolejki jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli sklepów internetowych. Wystarczy zamówić kuriera i określić, kiedy i gdzie ma się pojawić po odbiór paczek.

Punkty nadania i odbioru w sklepach

Bardzo ciekawą opcją, która znacząco ułatwiła życie osób związanych z branżą e-commerce, są także punkty nadania i odbioru przesyłek w zwykłych sklepach. Obecnie paczkę można często nadać lub odebrać nawet w najbliższej Żabce, dzięki czemu można uniknąć wypraw do oficjalnych oddziałów firm kurierskich. Ta usługa jest prawdziwym wybawieniem zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miast, którzy często zwyczajnie nie mają w pobliżu filii znanego kuriera.

Monitoring przesyłki

Śledzenie przesyłek w zdecydowanej większości przypadków jest darmową usługą. Bez dwóch zdań warto przekazać swoim klientom link pozwalający im sprawdzić, gdzie obecnie znajduje się ich paczka. W ten sposób można zapewnić transparentność na każdym etapie realizacji zamówienia. Ponadto możliwość samodzielnego monitoringu przesyłki sprawia, że do działu obsługi klienta będzie napływać znacznie mniej wiadomości dotyczących statusu zamówienia.

Doręczenie do sąsiada

W przypadku niezaznaczenia lub braku dostępu do takiej usługi kurier w zasadzie nie może zostawić paczki u sąsiada. W praktyce często można dogadać się z dostawcą, jednak ten może nie zgodzić się na takie rozwiązanie. Z tego powodu niektóre firmy kurierskie dają możliwość wykupienia opcji doręczenia przesyłki do sąsiada. Zdecydowanie warto poinformować swoich klientów, że mają możliwość wskazania alternatywnego adresu dostawy. Taka usługa jest w pełni bezpieczna, ponieważ odbiorca zostanie poinformowany np. SMSem o odbiorze przesyłki przez sąsiada.

Ubezpieczenie przesyłki

Dla własnej wygody warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia dla paczek wysyłanych do klientów. W ten sposób można odzyskać pieniądze, jeśli przesyłka zaginie podczas transportu. Koszt można wliczyć do ceny towaru w sklepie lub zaproponować zamawiającemu skorzystanie z ubezpieczenia paczki. W przypadku większości firm kurierskich dostępnych na platformie logistycznej epaka.pl ubezpieczenie do 50, 300 lub nawet 500 zł jest darmowe, a w kolejnych przedziałach cenowych kwota nadal jest niewielka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here