tłumacz

Wiele osób interesuje, ile tak naprawdę jest w stanie zarobić osoba pracująca jako tłumacz. Jeżeli jest to praca, która fascynuje się tą dziedziną, a języki są Twoją pasją to powinieneś spróbować swoich sił w takim zawodzie. Taka praca pozwoli nam na godne zarobki? W końcu poświęcamy na nią mnóstwo swojego czasu oraz wysiłku intelektualnego. Ile jest w stanie zarobić tłumacz? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/tlumacz-ile-zarabia/

Zarobki tłumacza

Według serwisów branżowych, tłumacz może liczyć na zarobki znajdujące się w przedziale od 3890 zł do 6810 zł brutto na miesiąc. Co do pensji tłumaczy pracujących na etacie, którzy zatrudnieni są w biurach zajmujących się zleceniami tłumaczenia co nieco więcej zarobimy jako właściciel takiego zakładu. Na własnej działalności, możemy zarobić kwoty zaczynające się od 5 do 8 tysięcy miesięcznie wszystko to uzależnione jest oczywiście od zleceń oraz ich wartości tłumaczenie standardowej strony A4 może kosztować nas od kilku do kilkunastu zł. To zależy oczywiście od popularności języka oraz poziomu jego trudności. Klient zapłaci nam więcej, jeżeli wykonamy zlecenie w trybie „na już”. Im więcej pracujemy, tym więcej zarobimy. Jest to prosta zasada, którą zna każdy. 

Tłumacz konferencyjny z ile jest w stanie zrobić?

Kwasy styczeń i mogą liczyć na zatrudnienie zazwyczaj w instytucjach rządowych lub korporacjach. Pracując w taki sposób udostępniamy nie tylko swoją wiedzę, ale i zdrowie, ponieważ pracujemy głosek. Przeciętnie, jako tłumacz konferencyjny języka angielskiego czy niemieckiego jesteśmy w stanie zarobić około 5300 zł miesięcznie pod prąd nieco niższa jest średnia, jako tłumacz języków wschodnich takich jak rosyjski, ukraiński czy białoruski. Jest to jedynie mediana, ponieważ niektórzy są w stanie zarobić więcej, a niektórzy mniej. Pracując dla firm konferencyjnych możemy zarobić nawet 1000 zł za 1 dzień pracy. 

Zarobki tłumacza przysięgłego

Ten typ tłumacza traktowany jest przez prawo jako praca urzędnika państwowego. Powoduje to, że jego zarobki są większe. Przykładowo za jedną stronę tłumaczenia z angielskiego na polski zarobimy dokładnie 23 zł. Odwrotna transakcja będzie to zarobek wynoszący około 30 zł. Jeżeli jednak chodzi o języki takie jak japoński czy chiński za tłumaczenie na język polski tłumacz przysięgły jest w stanie zarobić kwotę od 67 zł, a z języka polskiego na język obcy od 74 zł. Kwoty te oczywiście podawane są za jedną stronę tłumaczenia. Jedna strona rozliczeniowa wynosi 1800 znaków, licznych ze spacjami.

Zobacz też: http://www.kissfm.pl/wyglada-praca-tlumacza-przysieglego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here