pomoce dydaktyczne przedszkole

Już dawno udowodniono, że nauka poprzez zabawę daje o wiele lepsze efekty, aniżeli ta w modelu tradycyjnym. Kilkuletnie dzieci są w stanie skupić uwagę przez maksymalnie 20 minut, a to zbyt mało, by mogły przyswoić konieczną wiedzę. To właśnie dlatego wdrażane są coraz częściej nowoczesne, technologiczne systemy, dzięki którymi najmłodsi poznają rzeczywistość i zdobywają wiedzę w odpowiedni sposób, a nauka jest przede wszystkim trwała.

Nowe technologie na co dzień w szkole

W czasach, w których nowoczesna technologia elektroniczna przedstawiana jest jako ta niewłaściwa dla dzieci, z pomocą przychodzą narzędzia do skutecznej edukacji, z których zresztą coraz chętniej korzystają sami nauczyciele. Oni również zamiast nudnych regułek wolą innowacyjne pomoce dydaktyczne. Przedszkole i niejedna szkoła już jakiś czas temu w takowe zainwestowała. Przykładem może być podłoga interaktywna. Cena tego urządzenia nie jest niska, natomiast zupełnie nie przeszkadza to w tym, by uznawać tzw. magiczny dywan za jeden z najlepszych narzędzi do nauki w sposób idealnie przyswajalny.

Jak uczyć z zastosowaniem interaktywnej podłogi?

Sam magiczny dywan stanowi doskonałą zabawę dla maluchów. Wyświetlane na podłodze gry i zabawy są świetną rozrywką, ale też metodą nauczania w łatwy, mądry sposób. Dostępne są gry, które uczą liczyć, czytać, poznawać języki obce, usprawniać motorykę ruchową. Podłoga interaktywna pozwala bawić się samodzielnie albo w grupie, a wszelkie gry i zabawy zostają dostosowane do poziomu nauczania ze względu na wiek dzieci.

O ile na początku magiczne dywany nabywane były jedynie przez sale zabaw, centra handlowe czy domy kultury, tak dzisiaj coraz częściej inwestują w nie szkoły, przedszkola, świetlice, biblioteki.

Jak widać, nowoczesna technologia może być również doskonałym dodatkiem w ramach podstawowego nauczania i urozmaiceniem w przypadku realizacji tradycyjnego programu edukacyjnego. Wydaje się logicznym, by kadra pedagogiczna stawiała właśnie na takie opcje w celu optymalnego rozwoju swoich podopiecznych. Dzisiaj nowoczesna technologia jest już standardem w ramach codziennego funkcjonowania i trzeba zdać sobie z tego sprawę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here