mały sportowiec

Powszechnie używane i popularne torby sportowe dla dzieci mogą być duże lub małe. Mogą być przydatne nie tylko na trening, ale również na weekendowy wyjazd poza miasto lub na wakacje. Każda dyscyplina sportowa wymaga trochę innych wymiarów i różnego rozmieszczenia kieszeni. Torby sportowe występują w wielu wzorach i kolorach, można je swobodnie dopasować do indywidualnych preferencji dziecka. Wyjście na trening na basenie może być bardziej atrakcyjne dzięki odpowiednim akcesoriom w postaci torby sportowej.

Różne zajęcia, różny asortyment`

Bez względu na to, jaki charakter mają zajęcia sportowe, torby sportowe dla dzieci powinny być wykonane z materiału, który nie przepuszcza wilgoci, dzięki temu jej zawartość pozostanie zawsze sucha. Dzieci podróżują często na zajęcia tramwajem albo autobusem, a w czasie takiej podróży o zmoknięcie nie trudno. Wodoodporność jest przydatna w różnych nieoczekiwanych sytuacjach, a szczególnie na basenie, gdzie torby sportowe kładzione są często na wilgotnym podłożu, jest wtedy pewność, że zawartość nie zawilgotnieje.

Bardzo ważnym elementem jest rozmiar i kształt torby, jej pojemność określana jest zazwyczaj w litrach. Jeśli chodzi o kształt, jest on z reguły prosty, okrągły albo prostokątny. Okrągłe torby są bardziej poręczne, ale prostokątne pomieszczą o wiele więcej rzeczy. Torby sportowe dla dzieci różnią się przede wszystkim wielkością, są zaprojektowane w taki sposób, aby pasek był dostosowany do wzrostu dziecka i aby mogło ono korzystać z nich w sposób jak najbardziej komfortowy. Pasek powinien posiadać także odpowiednią szerokość, aby nie wpijać się w ramię niosącego. Wybierając się na basen, dziecko musi zapakować ręcznik, klapki, czepek, strój, w takim wypadku lepiej zdadzą egzamin prostokątne torby sportowe. Mają one również odmiany i formy dopasowane ściśle do dyscyplin sportowych np. torby sportowe piłkarskie albo przeznaczone na tenis, które charakteryzują się specjalnym kształtem umożliwiającym bezpieczne przenoszenie rakiety. Zobacz szeroką ofertę toreb sportowych dla dziecka na nos-to.pl

Rodzice czasami stosują bardzo praktyczne rozwiązanie, zaopatrując dzieci w różne torby w zależności od zajęć, na które dziecko uczęszcza. Każda torba to komplet na inne zajęcia, np. balet, zajęcia teatralne, basen i piłka nożna. Jeśli dzieci muszą przepakowywać się między zajęciami do jednej i tej samej torby, zawsze istnieje ryzyko, że o czymś zapomni. W wypadku, kiedy torby sportowe dla dzieci są indywidualnie dopasowane do różnych zajęć, wystarczy, że dziecko weźmie odpowiednią torbę.

Torba sportowa dla dziecka pomieści wszystkie potrzebne rzeczy

Torby sportowe dla dzieci muszą pomieścić czasami dużo rzeczy, mimo że powinny być dużo mniejsze od wersji dla dorosłych, nie mogą być też za małe. Dzieci, zwłaszcza te młodsze nie pakują  i nie składają swoich rzeczy dokładnie, wrzucają je po treningu po prostu do środka. Dlatego wielkość torby powinna być nieco na wyrost. Wewnątrz toreb sportowych dla dzieci powinny być przynajmniej dwie przegrody i jedna mniejsza zapinana kieszonka na zewnątrz, która służy do przechowywania drobnych elementów, pieniędzy, kluczy, legitymacji. Jeśli treningi sportowe odbywane są na zewnątrz, torby sportowe dla dzieci powinny być zaopatrzone w drugie dno, można tam włożyć zabłocone czy przemoczone buty i ubrania. Taki schowek umożliwia dobre odseparowanie brudnych elementów od innych rzeczy.

Torby sportowe dla dzieci powinny być wykonane z tworzyw sztucznych, ponieważ taki materiał ma niską wagę i może być odkształcany, dzięki czemu dostosowuje się do różnych warunków. Ważnym elementem toreb tego typu są fabrycznie wszyte odblaski, są one wówczas trwałe. Odblaski można dokleić i założyć indywidualnie, ale w takim wypadku są bardziej narażone na zerwanie i odklejenie i wówczas dzieci są narażone na niebezpieczeństwo po zmroku. Torby sportowe dla dzieci wodoodporne posiadają specjalne membrany, które nie przepuszczają wody z zewnątrz ani do wewnątrz, co jest szczególnie przydatne w czasie deszczu.

W zależności od tego, jak wykonane są torby sportowe dla dzieci, można je nosić np. przewieszone przez ramię, w takim wypadku pasek powinien mieć odpowiednia szerokość i długość, aby torba nie powodowała nadmiernego przekrzywienia kręgosłupa dziecka. Może to być torba zaopatrzona w dodatkowe szelki, umożliwiające noszenie jej jak plecaka, a ciężar rozkłada się równomiernie na całe plecy, jest to również dobre rozwiązanie w przypadku torby do tenisa. Torba do noszenia w dłoni, oprócz długiego paska zaopatrzona jest w dwie krótsze szelki, które można połączyć rzepem, zazwyczaj jej forma jest mniejsza od pozostałych. Sposób noszenia jest kwestią gustu i można go dobrać indywidualnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here