Budowa lodowiska

Sezon zimowy to doskonała okazja do tego, by podnosić swoje umiejętności w jeździe na łyżwach. I wcale nie musimy tego robić wyłącznie na krytych obiektach. Coraz popularniejsze i liczniejsze stają się bowiem lodowiska mobilne. Kto oferuje takie rozwiązania? Jak przebiega ich budowa?

Budowa lodowiska – co decyduje o powodzeniu inwestycji?

Lodowiska mobilne na stałe wpisały się w zimowy krajobraz polskich miast i gmin. Cieszą się one dużą popularnością, dlatego znajdziemy je w centrach miast, obszarach staromiejskich, czy w pobliżu kin i galerii handlowych. Lodowiska mobilne są interesującym sposobem na spędzanie wolnego czasu. To świetna okazja do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Doskonale zdają sobie sprawę z tego nauczyciele wychowania fizycznego, którzy organizują nawet lekcje na takich obiektach. Budowa lodowiska nie jest trudnym zadaniem. Tego typu usługi świadczy wiele polskich firm. Współpraca obejmuje zazwyczaj nie sam montaż, ale także doradztwo i wsparcie serwisowe. Firmy mogą także przeszkolić pracowników z obsługi obiektu, co jest bardzo dobrym i potrzebnym rozwiązaniem.

Budowa lodowiska – od czego się zaczyna?

Najważniejszą kwestią dla sukcesu naszej inwestycji jest jej odpowiednia lokalizacja. Aby lodowisko cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców i turystów, musi znajdować się w miejscu chętnie przez nich uczęszczanym. Dobrze też, gdy będzie ono także dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta. W pobliżu tego miejsca powinno także znajdować się przyłącze energetyczne i wodne. Budowa lodowiska rozpoczyna się od wyrównania terenu za pomocą styropianu lub podsypki z piasku i żwiru. Następnie tworzy się orurowanie z mat PE, do którego podłącza się agregat chłodniczy. To właśnie ten system będzie odpowiadał ze prawidłowe mrożenie tafli lodowiska. Więcej na ten temat dowiesz się pod tym linkiem https://www.ras-lodowiska.pl/. Najwięcej czasu należy poświęcić utworzeniu tafli lodowiska. Osiągnięcie dziesięciocentymetrowej warstwy lodu trwa często od trzech do pięciu dni. Właściwe wykonanie prac na każdym z etapów sprawi, że lodowisko będzie funkcjonowało prawidłowo przez cały sezon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here