taxi

Dobrym pomysłem na założenie własnej działalności gospodarczej jest założenie firmy taksówkowej. Sprawdź, co musisz zrobić, aby założy taką formę działalności. Kierowanie taką firmą pomimo tego, że wydaje się pestką, to wcale takie nie jest. Nie jest to takie proste. Jednak bez obaw. Wszystkiego zaraz się dowiecie. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/firma-taksowkowa/

Licencja na taksówkę

W jaki sposób ją wyrobić? Licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką pozwoli nam na wożenie ludzi na obszarze jednej Gminy, oraz sąsiadujących gmin w okolicy. O licencję taką możemy starać się w przypadku prowadzenia firmy jednoosobowej.

Kto nie może założyć takiej firmy?

Pozwolenia takiego nie uzyskamy mając wyrok za przestępstwa karne, skarbowe lub też przestępstwa umyślne przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, imieniu, obrotowi gospodarczemu, wiarygodności dokumentów, środowisku lub warunkom pracy oraz płacy. 

Co musimy mieć?

O posiadaniu prawa jazdy nie musimy chyba wspominać. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest samochód, którym będziemy wozić pasażerów. Możemy być jego właścicielem, współwłaścicielem lub też używać go w ramach leasingu. Taksówkarz musi mieć również czystą kartotekę. Nie może posiadać żadnych robót za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu wolności seksualnej oraz obyczajowości.

Taka licencja jest wydawana w formie papierowej. przewożąc ludzi musimy pamiętać, aby zawsze mieć ją przy sobie.

Firma taksówkowa – rejestracja

Wniosek o przyznanie licencji składamy w Urzędzie Gminy, który znajduje się w miejscu którym chcemy prowadzić swoje usługi. Urzędnicy sprawcą bowiem czy wniosek i wszystkie załączniki są kompletne. W przypadku innej sytuacji będziesz wezwany do uzupełnienia potrzebnej dokumentacji. Pośród załączników będzie oświadczenie, że twoja reputacja jest nieskazitelna. W tym wypadku posiadasz pełnomocnictwo wyroku za wspomniane wyżej przestępstwa. Jeżeli chodzi o licencję na taksówkę występuje spółka odcinek oświadczenie musi być założone przez wszystkich członków zarządu spółki oraz osoby które zarządzają spółką jawną lub komandytową.

Dodatkowo musimy podać okres czasu, w którym chcemy wozić ludzi taksówką. Mamy do wyboru od dwóch do pięciu lat. Musimy pamiętać o umieszczeniu opłaty za wydanie licencji. W przypadku, kiedy jej nie zapłacimy, to jej nie otrzymamy. Opłata taka wynosi od 200 do 450 zł rocznie.

Zobacz też: http://www.bibsystem.pl/motywacja-dzialania-posiadac-ja-stale/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here