Jak działa pożyczka przez SMS

Każdy z nas wykorzystuje SMS-y do przekazywania niedługich komunikatów. W związku z tym, co stoi na przeszkodzie, aby dokładnie w ten sam sposób zaciągać pożyczki? Jak się okazuje, sporo firm oferuje taką formę pożyczania pieniędzy. Co warto wiedzieć na temat?

Jak działa pożyczka przez SMS?

Zanim weźmiemy pożyczkę przez SMS, będziemy zmuszeni do przejścia przez odpowiedni proces rejestracji. Nie możemy również zapomnieć, że konieczne jest także założenie profilu na stronie konkretnego pożyczkobiorcy. Jak to zrobić? W tym celu musimy udać się na stronę internetową wybranej przez nas firmy oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, który już czeka na nowych klientów. Co musimy w nim podać? Przede wszystkim dane osobowe oraz kontaktowe, konieczne będzie jednak odpowiedzenie na pytania, które pozwolą pożyczkodawcy oszacować nasze możliwości finansowe.

W późniejszym czasie konieczne będzie potwierdzenie prawdziwości informacji, jakie zostały przez nas podane. Możemy to zrobić na aż dwa różne sposoby. Jednym z nich jest przelew bankowy, którego wartość będzie wynosiła 1 grosz. Następną sposobem jest skorzystanie z aplikacji, jaka została przygotowana przez wybranego przez nas pożyczkodawcę. Nasz przelew pozwoli konkretnej firmie porównać nasze dane osobowe z tymi, jakie zostały przez nas podane we wniosku. W przypadku, gdy okażą się one prawdziwe, zostaniemy tak zwanymi wiarygodnymi klientami.

Jak wziąć pożyczkę przez SMS?

Po przeprowadzeniu rejestracji nadchodzi czas na złożenie wniosku. Nie możemy jednak zapomnieć, że jeśli jest to nasza pierwsza pożyczka, to będziemy mogli to zrobić jedynie przez internet. Dlaczego? Zdecydowana większość firm, w których ofercie znajduje się pożyczka przez SMS, pozwala na ich zaciąganie przez SMS jedynie stałym klientom. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że dopiero w momencie, gdy spłacimy naszą pierwszą pożyczkę, będziemy mogli zaciągnąć kolejną za pomocą SMS-a. Dlaczego? W formularzu rejestracyjnym podajemy nasze dane kontaktowe, w związku z tym, jeśli wyślemy SMS-a z prośbą o pożyczkę, firma będzie mogła być pewna, że ma do czynienia z wiarygodnym klientem. Nie możemy zatem także zapomnieć, że wnioskowanie o pożyczkę przez SMS, musi odbywać się z tego numeru telefonu, który podaliśmy w formularzu.

Jak wygląda zaciąganie pożyczki przez SMS?

Wszyscy pożyczkobiorcy mają swoje własne szablony SMS, za pomocą których możemy wnioskować o pożyczkę. Mimo tego, że układ danych w zależności od wybranej firmy może nieco się różnić, to z pewnością będziemy musieli podać takie informacje, jak okres spłaty oraz kwota. Niekiedy wymagany jest również numer dowodu osobistego, czy też PESEL. W związku z tym, jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę przez SMS, warto poznać procedury konkretnej firmy.

Jak widać, pożyczki SMS to ciekawe rozwiązanie. Dlatego, jeśli cenimy sobie oszczędność czasu, to warto rozważyć taką opcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here