Wiele obecnych na rynku prawnych kancelarii ma do zaoferowania kompleksową obsługę klientów biznesowych. Obsługa prawna spółek stoi na najwyższym poziomie. Ukierunkowana jest przede wszystkim na rozwiązywanie problemów przedsiębiorców oraz fachowe doradztwo w zakresie skutecznego i zgodnego z przepisami prawnymi prowadzenia działalności gospodarczej.

Stała obsługa podmiotów gospodarczych

Zgodnie z doświadczeniem przedsiębiorstw, które na rynku funkcjonują już od wielu lat, warto skorzystać z ogromnej wiedzy prawników, jeszcze zanim zapadną ostateczne decyzje, niezwykle istotne z gospodarczego punktu widzenia. Obsługa prawna spółek pozwala na stworzenie między innymi firmowych działów prawnych. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pracownicy kancelarii są w stanie do każdego problemu podejść indywidualnie, dzięki czemu możliwe jest jego szybkie, a co najważniejsze dla obu stron skuteczne rozwiązanie. Bardzo często praktyką jest stworzenie przy wsparciu kancelarii wzorów umów i dokumentacji, jaką będą posługiwali się przy wzajemnej współpracy. Oczywiście wszystko, co zawarte jest w takich umowach musi doskonale komponować się z procesami gospodarczymi, jakie zachodzą w strukturze danego przedsiębiorstwa.

Modele współpracy przedsiębiorcy z kancelarią

Tak naprawdę wyróżnić można trzy główne modele, określające zasady współpracy pomiędzy przedsiębiorca, a kancelarią. Oto one.
1. Model pierwszy opiera się na współpracy ze stałym ryczałtem. W praktyce oznacza to,że przedsiębiorca ma wyznaczoną stałą liczbę godzin ( w ramach ryczałtu), która jest nie tylko niezwykle korzystna jeśli chodzi o obowiązujące stawki, ale również ma jeszcze jedną, ogromnie ważną dla zarządzających spółkami zaletę. Otóż wszystkie niewykorzystane godziny przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy.
2. Model drugi jest oparty na stałych stawkach, jakie obowiązują za pracę poniesioną przez poszczególnych pracowników kancelarii. Jest to model, w którym to przedsiębiorca całkowicie decyduje o tym, za co płaci, wybierając usługi jakich wykonania potrzebuje natychmiastowo lub w danym okresie czasu.
3. Model trzeci to model opierający się na ryczałtowym rozliczeniu bardzo konkretnych kwestii związanych z prowadzeniem gospodarczej działalności. Stosowany jest najczęściej w sytuacji, w której kancelaria zmaga się z bardzo nietypowymi sprawami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here