studia w anglii

Kiedy kończymy szkołę średnią, naszą jedyną opcją nie zawsze są studia w kraju. To zaledwie jedna, z bardzo wielu możliwości, jakie mamy, jeśli chodzi o podjęcie jakichkolwiek studiów. Coraz popularniejsze wśród młodych ludzi staje się studiowanie w Anglii. Dlaczego studia w Anglii są obecnie takie popularne? Spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na to pytanie. Być może lektura naszego poniższego artykułu pomoże państwu w wyborze najlepszej uczelni.

Studia w Anglii – jakie mamy możliwości

studia w angliiNa samym początku, zanim zdecydujemy się na wybór najlepszej dla nas uczelni zagranicznej, warto jest odpowiedzieć sobie na pytania związane z tym, jakie dokładnie mamy możliwości, jeśli chodzi o ukończenie takich studiów. Najważniejszą kwestią jest ta, która dotyczy poziomu kształcenia na uczelniach zagranicznych. Niestety, jest on znacznie wyższy niż na naszych rodzimych uczelniach. Ale to zawsze działa w taki sposób – wykształcenie, które zdobywamy poza granicami kraju, z reguły daje nam większe możliwości, jeśli mowa o znalezieniu dobrze płatnej posady, aniżeli ma to miejsce w przypadku naszych rodzimych uczelni.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że samo wykształcenie kierunkowe to nie wszystko, co możemy zyskać dzięki podjęciu studiów na uczelni zagranicznej. To, co jest absolutnym atutem i co z pewnością nam zaprocentuje w przyszłości, to zdobycie umiejętności posługiwania się obcym językiem. W przypadku Anglii jest to o tyle korzystniejsze, że jeżyk angielski jest obecnie wymagany w praktycznie każdej, większej firmie. Studiując w Anglii, całkiem naturalne jest to, że zdobywamy bardzo dobrą zdolność posługiwania się językiem angielskim, co dla naszych rodzimych pracodawców, nierzadko jest wyznacznikiem tego, iż możemy być bardzo dobrymi pracownikami. To jednak nie wszystko, co musimy wiedzieć, jeśli chodzi o studiowanie w Anglii.

Kierunki inne niż w Polsce

W przypadku studiów na uczelniach w Anglii musimy też zwrócić uwagę na różnorodność kierunków, jakie mamy do wyboru. Oprócz tych, kierunków, które mamy możliwość studiować na naszych rodzimych uczelniach, mamy też bardzo dużą ilość innych, które pozwalają nam uzyskać wykształcenie lepsze, niż w naszym kraju. To bardzo ważne, szczególnie w czasach, kiedy podróżowanie po całym świecie nie jest żadnym problemem. Jeśli zatem czujemy się na siłach, wiemy, że tylko w Anglii jesteśmy w stanie uzyskać wymarzone przez nas wykształcenie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć takie wyzwanie. Musimy jednak przygotować się na kilka, bardzo ważnych kwestii, które związane są ze studiowaniem w Anglii. Jakie to kwestie?

Koszta studiów w Anglii są bardzo wysokie

To, od czego należy zacząć, jeśli mowa o podjęciu studiów w Anglii to przede wszystkim kwestia związana z kosztem takich studiów. Są one zdecydowanie droższe, aniżeli studia na naszej rodzimej uczelni. Musimy brać pod uwagę to, że nie tylko będziemy musieli pokryć koszty zakwaterowania się w danym mieście w Anglii, ale też czesne, które wcale nie jest takie niskie. Oczywiście są możliwości, które pozwalają nam na uzyskanie różnego rodzaju stypendiów, które pokryją koszta naszych studiów w Anglii. To jednak opcja tylko i wyłącznie dla najlepszych studentów. Pamiętajmy też, że samo „życie” w Anglii także kosztuje znacznie więcej, aniżeli w naszym kraju. To nie tylko kwestia innej waluty, ale też gospodarki oraz zarobków. Osoby, które pracują w Anglii zarabiają zdecydowanie więcej, aniżeli te osoby, które podjęły pracę w kraju. Nie jest to oczywiście regułą, niemniej jednak musimy mieć taki aspekt na uwadze.

Wymiana zagraniczna

studia w angliiJeśli jednak nie mamy wystarczających funduszy, które pozwoliłyby nam studiować w Anglii, mamy inne rozwiązanie, które da nam szansę spędzenia roku na tamtejszej uczelni. Wszelkie programy związane z wymianą zagraniczną tylko czekają na chętnych, którzy zdecydują się na podjęcie studiów w Anglii. Tutaj, koszta w dużej mierze mogą zostać pokryte przez naszą rodzimą uczelnię. Należy jednak pamiętać, że do programów typu Erasmus, dostają się tylko najlepsi studenci danego kierunku. To rozwiązanie w pewien sposób ekskluzywne, będące też swoistą formą nagrody dla danego studenta.

Niemniej jednak, tak czy inaczej, takie rozwiązanie daje nam możliwość poszerzenia naszych horyzontów wiedzy, będziemy też w stanie lepiej poznać kulturę danego kraju, w którym przyjdzie nam studiować. Nie zmienia to jednak faktu, że próba dostania się do programu uczelnianego jakim jest Erasmus, może być dla nas szansą na zdobycie dodatkowego wykształcenia, doświadczenia oraz poprawienia naszych możliwości językowych. To z całą pewnością opcja, którą zdecydowanie powinniśmy brać pod uwagę, jeśli zależy nam na uzyskaniu po skończeniu studiów dobrze płatnej posady. Wpis w naszym CV, który zawiera spędzenie roku w Anglii na studiach, z pewnością wyda się bardzo atrakcyjny każdemu pracodawcy. Warto jest zatem rozważyć taką możliwość poszerzania naszej edukacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here