internet

Zastanawiasz się czy Twój internet jest szybki czy wolny? Nie wiesz, jak sprawdzić, czy masz dobrą prędkość internetu? Oto, co powinieneś wiedzieć. Obok ceny szybkość internetu jest jednym z głównych czynników decydujących o zakupie lub ocenie aktualnej usługi internetowej. Ale w przeciwieństwie do ceny – gdzie można łatwo spojrzeć na miesięczny koszt i powiedzieć „to pasuje do mojego budżetu” lub „to jest płatność za nowy samochód” – szybkość internetu może być nieco trudniejsza do zmierzenia.

Szybkość Internetu zależy od ilości danych, które połączenie może pobrać (prędkość pobierania) lub przesłać (prędkość wysyłania) na sekundę. W obu przypadkach prędkość jest wyświetlana w bitach na sekundę (bps). Ponieważ połączenie internetowe przesyła tysiące bitów na sekundę, używamy przedrostków k, M i G, aby pokazać, o ilu tysiącach bitów mówimy. Podczas badania prędkości Internetu prawdopodobnie zobaczysz, że Mb / s przekracza kb / s lub Gb / s. Dzieje się tak, ponieważ prędkości Mb / s są bardziej odpowiednie do tego, do czego używamy internetu.

Kiedy prędkość pobierania jest ważna?

Prędkości znacznie większe niż standardowe łącze szerokopasmowe są ogólnie uważane za „szybki” internet. Chociaż wszystkie prędkości poniżej tego progu niekoniecznie są wolne, są zbyt wolne, aby można je było uznać za internet szerokopasmowy.

Pamiętaj, że istnieje wiele rzeczy, które mogą wpływać na rzeczywistą prędkość i wydajność Internetu. Dodanie podłączonych urządzeń i korzystanie z Internetu do wymagających zadań, takich jak przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K lub pobieranie filmu HD, może obniżyć wydajność i sprawić, że nawet „duże” szybkości wydają się wolne.

Dobra prędkość internetu wynosi 25 Mb / s lub więcej. Prędkości te będą obsługiwać większość czynności online, takich jak przesyłanie strumieniowe w jakości HD, gry online, przeglądanie sieci i pobieranie muzyki.

Szybkie łącza internetowe, które mieszczą się w zakresie ponad 100 Mb / s, są często lepsze, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twój plan internetowy obsługiwał wiele urządzeń i użytkowników jednocześnie. Prędkości pobierania z Internetu wynoszące 100 Mb / s lub wyższe są często uważane za szybki internet, ponieważ mogą obsługiwać wiele działań online dla wielu użytkowników jednocześnie bez większych przerw w działaniu.

Internet kablowy i światłowodowe usługi internetowe to najlepszy wybór na szybkie prędkości Internetu. Internet światłowodowy jest również doskonałym wyborem ze względu na stałą prędkość, ponieważ jest mniej podatny na wolniejsze prędkości niż kabel w godzinach szczytu. Prędkości wysyłania wynoszące 10 Mb / s lub wyższe są ogólnie uważane za duże szybkości przesyłania danych, ponieważ mogą z łatwością obsługiwać typowe czynności przeciętnego użytkownika.

Na przykład Skype zaleca prędkość wysyłania 1,2 Mb / s lub wyższą do połączeń wideo HD. Przesyłanie dużego pliku, takiego jak dokument o rozmiarze 700 MB, powinno zająć mniej niż 10 minut przy połączeniu przesyłania o szybkości 10 Mb / s. Prędkości pobierania poniżej 25 Mb / s są zbyt wolne, aby można je było uznać za szerokopasmowe. Przy tych prędkościach użytkownicy mogą doświadczyć buforowania podczas przesyłania strumieniowego wideo, trudności z podłączeniem wielu urządzeń i innych problemów z łącznością internetową. Małe przyrosty prędkości, takie jak 15 do 25 Mb / s, prawdopodobnie nie spowodują zauważalnej różnicy w wydajności, ale większe skoki, powiedzmy 10 do 100 Mb / s, mogą zapewnić zupełnie inne wrażenia.

Aby dać Ci wyobrażenie o tym, jak duża prędkość może odgrywać rolę w pobieraniu i przesyłaniu, poniżej wymieniliśmy szacowany czas potrzebny na pobranie dwugodzinnego filmu HD i przesłanie 10-minutowego filmu z różnymi prędkościami.

Jak długo trwa pobieranie filmu?

Rozmiary plików takich jak muzyka, filmy i zdjęcia są różne, ale film może mieć od 1 do 7 GB w zależności od długości i jakości obrazu. Zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o kraków internet posiada jednych z najlepszych usługodawców w tej dziedzinie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here