opiekunka

Praca na takim stanowisku na pewno nie należy do tych prostych i przyjemnych. Nie jest to zawód lekki, czego możemy przekonać się już po chwili spędzonej z maluchem.  Do wykonywania tego zawodu wymagane jest nie tylko poświęcenie, wstawanie z samego rana czy zaakceptowanie nietypowych godzin pracy, ale także i odpowiednie podejście do najmłodszych. Jest to naprawdę długi i głęboki temat. Jak wygląda praca opiekunki dla dziecka? Ile jest w stanie zarobić? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-opiekunka-dla-dziecka/

Jak wygląda praca opiekunki dla dziecka?

Wszystko to zależy od obowiązków, które ustalone są pomiędzy nią, a pracodawcami, czyli w tym przypadku rodzicami. Przede wszystkim do takich obowiązków należy zaliczyć opiekę nad dzieckiem. Ogólnie rzecz ujmując opiekunka musi opiekować się małym dzieckiem lub małymi dziećmi w warunkach domowych, bawić się z nimi, pomagać w odrabianiu pracy domowej, przygotowywać lub odgrzewać posiłek, karmić, wykonywać zabiegi higieniczne pielęgnacyjne taki jak uczesanie, zmiana pieluchy czy kąpiel, a także udzielenie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dodatkowo jako opiekunka możesz zawozić i odbierać dziecko z przedszkola lub szkoły oraz zajęć pozalekcyjnych takich jak trening, jazda konna, logopeda i wiele innych.

Ile jest w stanie zarobić opiekunka?

Z danych, które przedstawione zostały na serwisach branżowych, które zainteresowały się płacą Polaków z różnych zawodów wynika, że mediana zarobków opiekunek dla dziecka w naszym kraju wynosi 2680 zł brutto, co w kwocie netto daje nam około 1976 zł na miesiąc. Co druga niania otrzymuje wynagrodzenie znajdujących się w granicach od 2430 zł do 3030 zł. Najgorzej zarabiający opiekunki zarabiają poniżej 2430 zł. Na zarobki wyższe niż 3040 zł brutto może liczyć około 25% najlepiej opłacanych niań. Przeglądając w internecie oferty pracy, możemy zauważyć ogłoszeniach, że proponowana stawka za godzinę pracy dla opiekunki wynosi od 10 do 25 zł za godzinę.

Zobacz też: http://www.bibsystem.pl/opiekunka-dla-dziecka-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here