wzór listu motywacyjnego

Pomimo tego, że każdego dnia poświęcasz przynajmniej jedną pełną godzinę na przeglądanie ofert pracy, odpisywanie na wiadomości nadesłane przez osoby specjalizujące się w rekrutacji i wypełnianie różnych zadań rekrutacyjnych, nadal nie udało ci się otrzymać chociażby jednego zaproszenia na atrakcyjne spotkanie rekrutacyjne? Wydaje ci się, że masz doskonałe CV i niejednokrotnie wykorzystałeś już wzór listu motywacyjnego do przygotowania tego dodatkowego dokumentu, a mimo tego odzewu z drugiej strony wciąż brak? Prawdopodobnie czujesz się źle z tego powodu. Twoja motywacja tylko spada, bo skoro efektów nie widać, a nie spodziewasz się tego, że nagle jakimś cudem one zaczną się pojawiać.

Czasem rzeczywiście trzeba jednak przejrzeć niemalże wszystkie oferty pracy, by dopiero na samym końcu i po wielogodzinnym grzebaniu w Internecie natknąć się na jakąś jedną ciekawszą ofertę. Przede wszystkim więc nigdy się nie poddawaj. Twoja sytuacja (zawodowa i zarazem życiowa) może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni dosłownie w przeciągu jednej krótkiej chwili, gdy tylko otrzymasz odpowiedź na swoją wiadomość, w której znajdziesz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną do znakomitej firmy, dotyczącą naprawdę świetnej posady.

Wzór listu motywacyjnego

Pomyśl jednak, czy aby na pewno wykorzystujesz wszystkie praktyczne narzędzia pomagające w zdobywaniu pracy. Nie chodzi tu wyłącznie o bardzo popularne teraz kreatory CV, lecz również i o wzory listów motywacyjnych, które pomagają w przygotowywaniu właśnie takich dokumentów, w których tłumaczysz, dlaczego w ogóle chcesz pracować w danej firmie i co takiego mógłbyś sam do niej wnieść. Wbrew pozorom dla rekruterów oraz samych pracodawców mogą to być bardzo ważne informacje, jakie warto im przekazać już na samym początku, jeszcze przed ewentualną rozmową w cztery oczy. Skorzystaj z pomocnych narzędzi, czyli np. ze strony www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/ , dzięki której zawsze będziesz w stanie przygotować świetnie prezentujący się list motywacyjny. Dołączaj taki list do każdego swojego zgłoszenia. Nawet w przypadku gdy teoretycznie nie jest on wcale wymagany.

Przeczytaj też: https://twojepajeczno.pl/porady/list-motywacyjny-dlaczego-warto-go-napisac/

To, że póki co nie udało ci się tego celu osiągnąć, wcale nie umniejsza twojej wartości jako pracownika. Nie musisz być wcale gorszy od innych kandydatów. Czasami te poszukiwania pracy sami sobie utrudniamy, bo np. nie jesteśmy w stanie odpowiednio zaprezentować rzeczywistych umiejętności, albowiem nie przykładamy się do wykonania atrakcyjnego CV i kompetentnego listu motywacyjnego, a tego typu rzeczy traktujemy jak zbędne dodatki. Zadbaj o te podstawy i szybko wracaj do poszukiwań, a na pewno w niedługim czasie uda ci się dostać wymarzoną pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here