Wirtualne biuro

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na rozpoczęcie prowadzenia działalności, lub ci, którzy pragną ją rozszerzyć na inne obszary poprzez założenie oddziałów czy filii, borykają się  różnego rodzaju wyzwaniami, do których zaliczyć należy marketing, pozyskiwanie klientów, a także optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem tej działalności. Najnowszym rozwiązaniem ostatniego dylematu, mającym wpływ na kwestię prestiżu działalności jest wirtualne biuro.

Optymalne rozwiązanie na start

Rejestrując działalność gospdodarczą, należy podać adres siedziby firmy. Nie ma przeszkód, by tym adresem był adres domowy, jednak należy liczyć się z tym, że będzie on powszechnie dostępny. Chcąc tego uniknąć, warto zastanowić się nad ofertą biura wirtualnego, które pozwoli nie tylko na zarejestrowanie pod jego adresem działalności, ale i skorzystanie z jego usług w zależności od potrzeb. Jednocześnie tego typu rozwiązania redukują znacznie koszty najmu, ponieważ są znacznie niższe niż wynajem standardowego pomieszczenia.

Pakiet usług

Najczęściej wirtualne biura oferują swoje usługi w różnego typu pakietach. Dzięki temu możemy dostosować wirtualny adres firmy do swoich potrzeb. Poza tym, że tego typu usługa to dla przedsiębiorcy wirtualna siedziba, to dodatkowo możliwość zapewnienia firmie obsługi wirtualnego sekretariatu. Opcja ta polega przede wszystkim na odbieraniu przez pracowników wirtualnego biura korespondencji, która albo jest odbierana przez przedsiębiorcę, albo skanowana i wysyłana pocztą elektroniczną. Dzięki temu nie ma obaw o to, że przesyłki zostaną niedoręczone bądź koniecznym będą częste wizyty na poczcie w celu odbierania przesyłek. W zależności od pakietu wirtualne biuro może zająć się również obsługą poczty elektronicznej firmy czy połączeń telefonicznych. Dodatkowo standardem w ofercie jest możliwość wynajęcia sali konferencyjnej, co pozwoli na bezproblemowe odbywanie spotkań biznesowych.

Wirtualne biuro a prawo

Często przedsiębiorcy zastanawiają się, czy korzystanie z wirtualnego biura jest zgodne z prawem. Należy w tym zakresie być spokojnym, ponieważ rozwiązanie to jest w pełni legalną formą prowadzenia działalności. Zostało to potwierdzone przez sądy, w związku z czym ani rejestracja firmy pod wirtualnym adresem ani prowadzenie działalności w tej formie nie będzie się wiązało z żadnymi nieprzyjemnościami dla przedsiębiorcy. W związku z powyższym decyzje o skorzystaniu z tego typu usług można podjąć bez obaw pod względem prawnym.

Wybór biura

Decydując się na rozpoczęcie prowadzenia działalności pod wirtualnym adresem, warto szczegółowo przeanalizować ofertę biur wirtualnych. Jednocześnie należy pamiętać, że tego typu działalność wiąże się z wieloletnią współpracą pomiędzy przedsiębiorcą a wirtualnym biurem choćby z tego względu, że częsta zmiana adresu firmy wpływa negatywnie na jej wizerunek. Warto w związku z tym znaleźć takie rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące w długiej perspektywie czasowej, a zatem będzie stabilne, umożliwiające rozwój i rozszerzenie zakresu usług, a jednocześnie przystępne cenowo dla przedsiębiorcy. Szukasz wirtualnego biura? Wejdź na stronę Wirtualne Biuro w Warszawie
i zapoznaj się z naszą ofertą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here