Kosmetologia - studia

Po zdaniu matury, każdy zastanawia się, jak dalej pokierować swoją drogą zawodową, czy też naukową. Warto wówczas rozważyć kierunek kosmetologia – studia dzienne lub zaoczne. Jeśli interesujesz się szeroko pojętą pielęgnacją ciała i twarzy, makijaż nie jest Tobie obcy, lubisz tworzyć nowe kosmetyki oraz jesteś ciekawa świata kosmetycznego, to jest to kierunek właściwy dla Ciebie.

Kosmetologia – studia

Nauczysz się, jak korzystać z różnych urządzeń kosmetycznych, takich jak urządzenie do peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji i wielu innych. Poznasz również prawidłowe etapy pielęgnacji oraz jak dopasować różne rodzaje kosmetyków do odpowiedniego typu skóry. Na tym kierunku nauczysz się także przeprowadzania masażu twarzy i ciała, co może przydać się w rozmaitych ośrodkach spa. Nabędziesz niezbędne wiadomości dotyczące zabiegów kosmetycznych, które wykonuje się często w gabinetach, takie jak manicure, pedicure, zabiegi z kwasami, czy depilacja ciała. Oczywiście, uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas praktycznych zajęć, na których nauczysz się także zasad postępowania z klientami.

Jak wyglądają studia kosmetologiczne?

Jak wyglądają studia kosmetologiczne?Gdy rozważasz kierunek kosmetologia – studia dzienne, musisz się przygotować na zdecydowanie dużą ilość zajęć. Tych teoretycznych jak wykłady i praktycznych, gdzie będziesz ćwiczyć na pracowni przeróżne zabiegi. Na tym kierunku zapoznasz się także z przedmiotami medycznymi takimi jak dermatologia oraz alergologia, gdyż jest to nieodzowna wiedza podczas pracy jako kosmetolog w gabinecie. Ciekawymi zajęciami może okazać się chemia kosmetyczna, na której tworzone są kosmetyki z receptur kosmetycznych i na własnych oczach zobaczyć można ich działanie, zapach i wygląd.

Ponadto na kosmetologii zapoznasz się z zabiegami fizykoterapeutycznymi. Poważniejszymi zabiegami, z którymi będziesz miał do czynienia są te dotyczące schorzeń paznokci. Takie jak wrastający paznokieć, czy bruzdowanie poprzeczne i podłużne, które wymagają wielu ćwiczeń i wyjątkowych umiejętności.

Jaki tryb studiów wybrać?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy wybrać studia dzienne czy zaoczne, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Na przykład, jeśli z powodu sytuacji życiowej musisz podjąć pracę zarobkową, to wybór jest tylko jeden, czyli tryb zaoczny. Jednak gdy masz taką możliwość, zdecyduj się na tryb dzienny, gdyż będzie to tylko z korzyścią dla Ciebie, z powodu większej godziny zajęć. Natomiast nie zawsze jest taka opcja, gdy posiadasz dzieci lub inne zobowiązania, musisz wybrać tryb zaoczny. Również dojeżdżając z innej miejscowości, warto również zdecydować się na studia zaoczne, gdyż nie będzie potrzeby jeździć cały tydzień tylko dwa dni w tygodniu.

Czego jeszcze nauczymy się na kosmetologii?

Czego jeszcze nauczymy się na kosmetologii?Ważnym zagadnieniem poruszanym podczas edukacji na kierunku kosmetologia jest także odpowiednie postępowanie z klientem, gdyż na tym opiera się duża część tego zawodu. Podstawowym zagadnieniem jest także prawidłowa obsługa wszystkich urządzeń do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Kierunek ten przygotowuje również do leczenia wielu schorzeń, jak trądzik młodzieńczy, zmian barwnikowych skóry, czy łupieżu. Oczywiście uzupełniając leczenie u dermatologa. Kierunek kosmetologia to także wszelkie zagadnienia związane z makijażem. Zaczynając od nauki, jaki sprzęt, akcesoria potrzebujemy do wykonania swojego zadania. Kolejno przechodząc do zapoznania się z rodzajami produktów do wykonania makijażu. Kończąc na typach makijażu na daną okoliczność. Nie pomijając także zabiegu henny na brwi i rzęsy, który to bardzo często jest wykonywany w gabinetach kosmetologicznych.

Na zajęciach zapoznasz się również z wykonaniem makijażu permanentnego, a także z metodą przedłużania i zagęszczania rzęs. Kierunek kosmetologia przygotuje Cie także do do wykonywania zabiegu depilacji ciała różnymi metodami, przede wszystkim woskiem. Bardzo ważnym zagadnieniem poruszanym na zajęciach będą wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, które będzie trzeba bardzo dobrze znać, by móc pracować jako kosmetolog. W przeciwnym razie można zrobić klientowi niemałą krzywdę.

Podsumowanie

Jak widać wybranie kierunku kosmetologii nie jest prostym zadaniem, gdyż naprawdę należy interesować się zagadnieniami dotyczącymi upiększania urody i ciągle pogłębiać swoją wiedzę, gdyż co rusz panują nowe trendy na różne usługi w gabinetach kosmetologicznych. Oprócz odbycia nauki na tym kierunku, dodatkowo konieczne jest uczestnictwo w kursach doszkalających, dotyczących konkretnych zagadnień i pracy na wybranych sprzętach lub najnowszych zabiegach, które nie poruszane były podczas edukacji. Tylko w ten sposób będzie można uzyskać atrakcyjne zatrudnienie po całym toku studiów.

Oprócz nauki na studiach równie ważne jest odbycie obowiązkowych praktyk studenckich, które przygotują nas do podjęcia pracy po skończeniu nauki. Dobrze jest nabyć wówczas jak najwięcej umiejętności zawodowych, które zaprocentują w przyszłości, gdy będziemy starać się o zatrudnienie w wybranym gabinecie. Należy również podczas praktyk obserwować oraz zgłaszać się do wykonywania zadań, gdyż jest to niezbędne by nauczyć się, jak pracować w tym zawodzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here