Czy pielęgniarstwo jest trudnym kierunkiem

Ze względu na wysoką średnią wieku personelu pielęgniarskiego, coraz częściej dostrzec można kuszące oferty pracy dla młodych pielęgniarek. Choć pozornie wydawać by się mogło, że szkoła pielęgniarska nie jest trudna, to w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Tego typu studia są wymagające i konieczne będzie poświęcenie sporej ilości czasu na samodzielną naukę. Wraz ze zmianami sytuacji społeczeństwa i zmieniającymi się oczekiwaniami wobec opieki zdrowotnej, zwiększa się bowiem zapotrzebowanie na wykwalifikowane pielęgniarki i pielęgniarzy. 

Czy nauka na studiach pielęgniarskich jest trudna?

Studia pielęgniarskie są wymagającym kierunkiem. W trakcie 3-letnich studiów licencjackich konieczne jest zaliczenie wielu przedmiotów z rozległych dziedzin oraz praktyk na różnego typu oddziałach szpitalnych. Ma to na celu wpojenie studentom wiedzy, umożliwiającej pracę z pacjentami w różnym wieku i stanie zdrowia. Pielęgniarki i pielęgniarze kończący Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie pracują w ośrodkach POZ, prywatnych klinikach, na oddziałach szpitalnych, czy salach operacyjnych i oddziałach pooperacyjnych. Odpowiednio wybrana uczelnia i zaangażowanie studentów mają ogromne znaczenie w jakości zdobywanej edukacji, a więc także dalszej ścieżce zawodowej.

Czy przygotowanie do wykonywania zawodu pielęgniarki wymaga dużego zaangażowania?

Ze względu na dużą ilość zagadnień koniecznych do opanowania nauka wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i uwagi. Przy systematycznej nauce i odpowiednim wsparciu ze strony uczelni i kadry nauczycielskiej, cały proces edukacji na poziomie licencjackim i magisterskim jest zdecydowanie łatwiejszy i dużo przyjemniejszy. Już podczas praktyk na różnych oddziałach studenci MUM mają okazję przekonać się, jak pięknym zawodem jest pielęgniarstwo.

Czy warto?

Zdecydowanie! Praca kadry pielęgniarskiej jest niezwykle satysfakcjonująca i kiedy łączy w sobie pracę zarobkową z pasją – może być naprawdę wyjątkowym doświadczeniem. Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie jest pierwszym krokiem do satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy w zawodzie pielęgniarki.

[Głosów:29    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here