Ranking okien

0
1850

Wybór stolarki okiennej musi być przemyślaną decyzją, w końcu okna będą służyć nam przez wiele lat. Na pewno nie warto robić takich zakupów bez wcześniejszego przygotowania, szczególnie jeżeli mamy ograniczony budżet i zależy nam na tym, aby wybrać okna wysokiej jakości. Od czego zacząć?

Na co zwrócić uwagę wybierając okna?

Okna powinny być solidne i energooszczędne, czyli muszą mieć odpowiednie parametry izolacyjności cieplnej. Po drugie muszą dobrze wygłuszać hałasy dochodzące z zewnątrz, szczególnie, jak mieszkamy przy ruchliwej ulicy czy przy placu zabaw dla dzieci. Dobrze sprawdzą się modele trzyszybowe w montażu ciepłym. Najlepiej wybierać takie okna, które są wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Na stolarce okiennej i drzwiowej nigdy nie warto przesadnie oszczędzać, gdyż bardzo szybko może się to na nas zemścić.Aby móc kupić okna dobrej jakości jednocześnie w rozsądnej cenie, trzeba się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Okna najlepiej zamawiać, gdy dom jest już zadaszony i rozpoczynają się prace wykończeniowe. Dobrze będzie dokonać montażu okien w ciepłych miesiącach, to najlepszy czas, aby je wstawić. Ważny jest także wybór odpowiedniego fachowca, od sposobu montażu zależy bardzo wiele, między innymi to, jakie będziemy mieć straty ciepła.

Przed pójściem na zakupy okien, warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami. W pierwszej kolejności warto podjąć decyzję, z jakiego materiału okna chcemy kupić, jakie najistotniejsze funkcje powinna posiadać wybrana stolarka okienna. Niektórym zależy na zabezpieczeniach przed włamaniem, innym głównie na szczelności i dobrej mikrowentylacji. Warto poprosić o wycenę kilku producentów.

Warto skorzystać z rankingu okien

Nie każdy ma czas, aby przeglądać każdą ofertę producenta okien z osobna. Większość z nas pracuje zawodowo i nie może pozwolić sobie na poświęceniu kilku dni na jeżdżenie po sklepach, zbieranie informacji w sieci czy targowanie cen. W tym wypadku najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rankingu okien, które można bez większych problemów znaleźć w sieci. Wystarczy wejść na portal poświęcony sprawom budowy i wykańczania domu i sprawdzić, które modele okien są w rankingu najwyżej. Takie zestawienie sprawi, że w prosty i bardzo szybki sposób możemy porównać poszczególne oferty, dowiedzieć się o parametrach wybranych okien. Na tej podstawie można podjąć świadomą decyzję, nie poświęcając na szukanie dobrego rozwiązania wielu dni czy godzin.

Jak to działa?

Ranking okien umożliwia porównanie właściwości użytkowych okien na podstawie sprawozdań z badań konstrukcji okiennych oraz podstawowych informacji technicznych, które są udostępniane przez producentów. Takie zestawienie najczęściej występuje w formie tabelki, w której są uwzględnione poszczególne parametry na przykład – termoizolacyjność, poziom tłumienia hałasu, właściwości antywłamaniowe i wiele innych. Czy takie rankingi są miarodajne? Wszystko zależy od tego, na jaką stronę internetową trafimy, wiadome jest to, że poszczególne portale niekiedy współpracują z danymi producentami, nie mniej jednak wszystkie podane parametry są prawdziwe, więc samemu można podjąć decyzję i przeanalizować, jakie rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze.

Wybór okien nie jest taki prosty, jak się wydaje

Stolarka okienna jest droga, dlatego czasami wypadamy w pułapkę i zaczynamy kierować się wyłącznie ceną, zamiast brać pod uwagę parametry i trwałość okien. Niestety w branży stolarki okiennej jest tak, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością produktów. Tak, więc nie warto zbyt przesadnie oszczędzać na oknach, z drugiej strony nie jest też powiedziane, że najdroższe okna czy drzwi będą najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, aby dobrze przemyśleć sprawę, a w razie wątpliwości po prostu doradzić się specjalistów, którzy znają się na takich produktach i wiedzą, w jaki sposób dobrać okna do potrzeb klienta. W sieci można znaleźć dużo informacji na temat wyboru okien do domu, więc warto poczytać trochę na ten temat, zanim udamy się do sklepu.

Więcej: http://oknotest.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here