rozmowa o pracę
Fot. Pexels.com

Rozmowa o pracę może być stresująca niezależnie czy pracujemy od 30, 10 czy 5 lat, a w szczególności kiedy jest to nasza pierwsza tego typu sytuacja. Martwimy się o to co mówimy, jak się zachowujemy, a także jak wyglądamy. Sprawdź w co warto się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/rozmowa-o-prace-jak-sie-ubrac/

Pierwsze wrażenie na rozmowie o pracę

Zaprezentować się możesz tylko raz. Warto zrobić pozytywne wrażenie. Na co postawić? Przede wszystkim na prostotę. Wybierz elegancki strój. Wyprasuj go, sprawdź czy nie ma żadnych plam. 

Postaw na stonowane kolory. Biały, granatowy, szary, brązowy to barwy, które są stosunkowo neutralne, a co najważniejsze to kolory przypisywane biznesowi.

Zminimalizuj ilość dodatków. W przypadku kobiet dotyczy to głównie biżuterii. U mężczyzn warto zwrócić uwagę nie tylko na biżuterię, ale także chusteczkę w butonierce. I o to czy nie gryzie się z garniturem.

Warto wybrać proste kroje. W przypadku mężczyzn warto postawić na marynarkę, nawet jeśli dobierzesz do tego jeansy. Kobiety powinny zadbać o lekki makijaż, o ile chcą pójść na rozmowę o pracę umalowane. Warto wybrać koszulę, nie trzeba do niej zakładać marynarki. A do tego spódnica co najmniej do kolana lub spodnie.

Nie zapomnij o wygodzie

Kiedy czeka Cię stresujące wydarzenie warto założyć na siebie ubranie, w którym nie będziemy stresować się o to jak wyglądamy. Zbyt opięta bluzka, o której ciągle będziemy myśleć odwróci naszą uwagę od sedna spotkania. Ponadto kiedy nie czujemy się komfortowo zaprezentujemy się jako osoby niepewne siebie.

Założenie na rozmowę o pracę ubrania, które jest wygodne jest kluczowe. Warto założyć przynajmniej dzień wcześniej wybrany przez nas strój, pochodzić w nim przez chwilę, usiąść. Dzięki temu będziemy wiedzieli czy krępuje ruchu oraz czy czujemy się w nim dobrze. Nie myl wygody z zakładaniem dresów i butów sportowych. Taki strój nie będzie dobrze widziany, chyba że starasz się o pracę jako trener sportowy.

 

Obecnie, kiedy coraz więcej firm stawia na casualowy wygląd w pracy trudno jest zdecydować w co się ubrać kiedy czeka nas rozmowa o pracę. Warto zastanowić się nad tym przez chwilę. Jednak najważniejsze to postawienie na schludne, czyste i wyprasowane ubrania.

Zobacz też: http://www.bibsystem.pl/prezent-dla-dziewczyny-urodziny-lub-swieta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here