praca w kanadzie

Kanada wciąż jest dość egzotycznym kierunkiem zarobkowej emigracji Polaków. W dalszym ciągu najchętniej wyjeżdżamy na Wyspy Brytyjskie, do Niemiec, skrajów skandynawskich. Jeśli chodzi o wyprawy za ocean to pomimo problemów z wizami i tak popularniejszym kierunkiem są Stany Zjednoczone. Mimo tego w Kanadzie żyje całkiem spora Polonia, która emigrowała jeszcze w czasach PRL-u. To ci ludzie wyrobili dobrą opinię o Polakach jako rzetelnych i uczciwych pracownikach, którzy żadnej pracy się nie boją. Obecnie Kanada – wobec starzenia się społeczeństwa – jest stosunkowo bardzo chłonnym rynkiem pracy. Władze państwowe starają się promować swój kraj za granicą w celu ściągnięcia imigrantów zarobkowych. Praca w Kanadzie wydaje się być niezwykle kuszącą opcją. To kraj bezpieczny i zamożny.

Pozwolenie na pracę

Jakie warunki należy spełnić aby móc wyjechać za chlebem do kraju pachnącego żywicą, jak go określał Arkady Fiedler? W zasadzie jeśli chcemy wyjechać na okres pół roku nie musimy posiadać specjalnych zezwoleń. Z tymże pół roku to czas dobry na zwiedzanie a nie na zarobek. Aby więc móc zostać dłużej w Kanadzie trzeba uzyskać specjalne zezwolenie w postaci wizy pracowniczej. Otrzymujemy ją na zaproszenie konkretnego pracodawcy. Można ją uzyskać na kilka sposobów. Możemy znaleźć pracę w internecie i uzyskać od niego zaproszenie, możemy również wypełnić aplikację w International Experience Canada i pracować na zasadzie Work&Travel.

Dla kogo praca w Kanadzie?

Rynek pracy w Kanadzie jest chłonny ale w pewnych określonych sektorach gospodarki. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na przepisy jakie panują w Kanadzie związane z zatrudnianiem pracowników. Pracodawcy aby móc zatrudnić imigranta zarobkowego najpierw musi udowodnić, że na to miejsce nie mogę znaleźć nikogo z kanadyjskim paszportem. To znacznie zawęża ilość profesji, którymi mogą zajmować się obcokrajowcy. Siłą rzeczy miejsca pracy dobrze płatne i prestiżowe są mocno obsadzone przez krajowców. Na domiar złego uprawnienia lekarzy czy prawników zdobyte w macierzystym kraju nie będą honorowane w Kanadzie.Kto więc może znaleźć pracę w Kanadzie. Przed wszystkim pracownicy fizyczni, głównie budowlańcy i pracownicy magazynów. A także specjaliści tacy jak hydraulicy, ślusarze czy też kierowcy ciężarówek.

Zarobki i warunki życia w Kanadzie

Na jakie zarobki można liczyć w Kanadzie? Minimalna stawka za godzinę pracy zależna jest od tego w jakiej prowincji będziemy zatrudnieni i waha się pomiędzy 7 a 8 dolarami kanadyjskimi. Nisko wykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na zarobki rzędu 12-15 dolarów kanadyjskich na godzinę. Jeśli już zdecydujesz się na wyjazd do Kanady możesz liczyć na życie i pracę w bezpiecznym i zamożnym kraju. Wielu uważa, że to najlepsze miejsce do życia na ziemi. Kanada jest krajem wielokulturowym i przyjaznym imigrantom. To kraj wspaniałej przyrody i wielkich przestrzeni. Jednocześnie to państwo nowoczesne i innowacyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here